شستشوی پرده در اصفهان-پرده شویی

شستشوی پرده قسمتی از نظافت منزل است و به همان اندازه که وجود پرده در خانه اهمیت دارد شستشوی آن نیز مهم می باشد که حداقل سالی یک بار توصیه می شود و بهتر است این کار را به دست یک متخصص بسپارید. خوشبختانه در این راستا، شرکت روفت و روب با چندین سال سابقه و داشتن نیروهای آموزش دیده و مجرب ، با استفاده از دستگاه های مخصوص ، توانسته است رضایت مشتریان را در راستای پرده شویی و شستشوی پرده در اصفهان و علاوه بر آن در زمینه های مبل شویی و سایر خدمات نظافتجلب کند. 
شستشوی پرده

باز ، نصب و شستشوی پرده های زبرا ، کرکره و...

شرکت خدماتی و نظافتی رفت و روب

متخصص در شستشوی پرده های مخملی ، ابریشم ، توری و ….

مواد مخصوص شوینده پرده

استفاده از مواد مخصوص شوینده پرده و حالت دهنده پارچه

روش صحیح پرده شویی :

به طور کلی روش شستشو بستگی به جنس پارچه دارد. اما بهترین روش استفاده از خدمات پرده‌شویی‌ است.در ادامه در مورد نحوه صحیح شستشوی هر جنس از پرده توضیح خواهیم داد اما به طور کلی سه روش وجود دارد: 
۱- پرده های سبک: شستشوی آن با ماشین لباسشویی امکان پذیر است.
۲- پرده های ظریف
: برای کاهش آسیب دیدن پارچه ها باید آن را با دست شستشو دهید.
۳- پرده های با پارچه های سنگین
: شستشوی آن ها توسط خشکشویی و بخارشویی بهترین روش می باشد.

شستشوی پرده یکی از کارهایی است که نباید نادیده گرفته شود چون بیشتر در معرض آلودگی هستند و اکثرا دارای جنس پشمی هستند میتوانند گرد و غبار موجود در فضا را جذب می کنند . همچنین شستشوی ان ها ، سختی و تخصص های لازم خود را دارد مخصوصا اگر جنس پارچه آن ، یک جنس خاص باشد. این کار حداقل سالی یک بار توصیه می شود و چنانچه در اصفهان سکونت دارید بهتر است این کار تخصصی را به بخش خدمات شستشوی پرده در اصفهان از سایت رفت و روب بسپارید.

پرده شویی و اهمیت آن

قیمت شستشوی پرده در اصفهان

در محاسبات قیمت شستشوی پرده علاوه بر جنس پارچه اش ، متراژ آن نیز اثر گذار است که محاسبه ی طول آن توسط مشتریان نیز امکان پذیر است ولی به دلیل اینکه عرض پرده به صورت چین خورده است و مشتریان آن را به صورت چین خورده حساب می کنند. تعرفه ی شستشوی پرده در اصفهان بسته به اتو زنی ، جنس آن ، مواد استفاده شده برای شستشو و خشکشویی متفاوت است. تلاش ما در بخش خدمات پرده شویی رفت و روب این است تا بتوانیم با قیمت مناسب خدمات عالی در این خصوص را ارائه دهیم . برای دریافت قیمت ها می توانید با شماره تماس درج شده در سایت حاصل فرمایید.


پرده شویی و نکات لازم:

  • ابتدا گیره‌ ها، سنجاق‌ها و هرچیزی که به پرده وصل‌شده است را از آن با دقت جدا‌ نمایید.
  • والان‌ها، پنل‌ها و آویزها و سایر جاهای پرده را گرد‌گیری کنید. پلیسه ها می توانند مکان مناسبی برای تجمع میکروب ها و آلودگی باشند که باید به خوبی همه ی قسمت های آن را از شستشو داد و آن را به صورت مستقیم در برابر نور قرار داد.
  • پرده‌های بدون آستر را می توانید در خانه بشویید اما مدل های آستردار را به خشکشویی بسپارید.
  • قبل از شستن، ثبات رنگ پرده را تست‌ نمایید. اگر پارچه آن ، مناسب شستشوی دستی یا ماشینی بود، ابتدا گوشه کوچکی از  آن را که در دید نیست با کمی شوینده و آب گرم شستشو دهید و مطمئن‌شوید تغییر رنگی ایجاد نمی شود در غیر اینصورت شستشو را کنسل‌کنید و به خشک‌شویی زنگ‌بزنید.
  • توجه کنید که برخی از پرده ها به دلیل جنسی که دارند باید سریع نصب شود تا چروک نشوند و نیازی هم به اتوکشی نداشته باشند.
  • در شستشو باید از جنس آنها اطلاعات لازم را داشت تا هنگام اتوکشی نکات لازم رعایت شود. برای مثال جنس حریر نیاز به اتوکشی دارند در صورتی که پرده های توری نیاز به اتو ندارند.
  • باید از مواد مخصوص جنس پارچه برای شستشو و از بین بردن لک ها استفاده کرد.
  • در شستشوی پرده های نخی باید قبل از شستن، آن را به مدت ۱۵ دیقه در آب سرد خیس کنید تا غبار از آن جدا شود . سپس آب کثیف را خالی کنید و آن را در محلول شستشو بگذارید و حداقل به مدت سه بار آن را ابکشی کنید.

نکته
استفاده از سفید کننده هنگام شستشو می تواند منجر به زرد شدن و یا کدر شدن پرده ها و زیر پرده ای های سفید گردد. به ویزه اگر که دوده گرفته باشد.

راهنمای شستشوی انواع پرده ها در منزل

شستشوی پرده‌های حریر:
ابتدا این پرده هارا چند باری با آب سرد بشویید تا گرد و غبار از روی آن ها پاک شود. اگر گرد و غبار زیاد بود ، به آب سرد مقداری نمک اضافه کنید.سپس، می توانید از مایع یا پودر های لباسشویی با آنزیم های ضعیف استفاده کنید. بهتر است قبل از شستشو، آن را به مدت ۲ ساعت در آب بخیسانید.بهترین مواد طبیعی برای سفید کردن پرده‌های حریر، جوش‌شیرین است.
شستشوی پرده های ابریشمی:
ابتدا گرد و غبار موجود روی پرده ها را گرفته، سپس کار شستشو را انجام دهید.
شستشوی پرده های ابریشمی و پشمی چون از نوع پارچه های ظریف هستند با دست مشکلی پیش نمی آورد. آن ها ر ا در ظرف آب سرد خیسانده و سپس محلول تمیزکننده را به ان اضافه کنید و شروع به شستشو کنید.
شستشوی پرده های پلیسه ای
برای شستشوی این پرده ها باید از محلول شستشو و اسفنج استفاده کرد. اسفنج را به همه جای پرده کشیده تا کاملا تمیز شود با استفاده از اسفنج و کهنه نیز می توانید میله را که جایگاه مناسبی برای پناه گرفتن ذرات گرد و غبار و میکروب ها هستند تمیز کنید.
پرده زبرا
بهترین روش شستشوی این مدل ، خشکشویی و بخارشویی است. بهتر است به همراه گردگیری و نظافت منزل با استفاده از جاروبرقی و با دقت لایه های آ به صورت روزانه تمیز شود و خشکشویی هم به صورت سالیانه توصیه می شود. برای شستشوی آن در منزل نیز می توانید از دستگاه بخارشوی خانگی استفاده نمایید و یا با ما تماس بگیرید.
شستشوی پرده های لوردراپه
برای تمیز کردن لوردراپه از سری مخصوص جاروبرقی کمک بگیرید. برای شستشوی آن در منزل پس از جدا کرد از گیره ها، با کمی شوینده ملایم و اسفنج می توانیدآن ها را به صورت مجزا و بدون شستشو با آب تمیز کنید. همچنین گردگیری منظم لوردراپه ف می تواند از کثیف شدن آن جلوگیری می کند.
شستشوی پرده های چوبی
 از آنجایی که هنگام استفاده ی اب برای شستشوی این مدل ، انها کاملا خیس و خراب شدن می شوند ، برای شستشوی این مدل نیز نیاز به کمی تخصص هست. بنابراین کافیست با خدمات پرده شویی رفت و روب تماس بگیرید یا می توانید آن ها را با یک برس نرم تمیز کرده و بگذارید خشک شوند.

شستشوی پرده با ماشین لباسشویی و نکات حائز اهمیت:

اگر قصد دارید پرده های پارچه ای کوچک را بشویید می توانید از شوینده ی معمولی با ماشین لباسشویی استفاده کنید. تنظیمات ماشین لباسشویی را روی اب سرد و چرخش اهسته تنظیم کنید.
۱- در پرده شویی با ماشین لباسشویی باید ف جنس های مختلف را ابتدا از هم جدا کمرد و اقدام به گردگیری و تکاندن آن ها نمایید.
۲- سرب موجود در پرده ها را قبل از شستشوی با ماشین لباسشویی باید جدا کرد که هم به سبک شدن ان و هم سلامت ماشین لباسشویی کمک می کند.
۳- بهتر است ابتدا پرده ها را به مدت ۲ الی ۳ ساعت در اب خیسانده تا ذرات موجود در آن جدا شود و سپس شستشو با ماشین لیاسشویی را آغاز نمایید در غیر این صورت یعنی جدا نشدن ذرات از روی آن باعث می شود که این ذرات به چرک مردگی و تیره شدن رنگ پرده ها کمک کند و شستشوی بی کیفیتی را داشته باشیم.
۴- توصیه : اگر پرده های رنگ سفید زیاد از حالت به رنگ کدر در آمده اند از محلول جوش شیرین استفاده کنید و دقت داشته باشید استفاده ی زیاد از حد موجب پوسیدگی می شود. از پودر جوش شیرین یا پودر صابون برای شستشو استفاده کنید .

نکته ۱: برای افزایش سلامت پرده ها از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده نکیند.

نکته ۲: برخی از پارچه ی کتانی ممکن است هنگام شستشوی با آب داغ ، آب بروند.

دیگر خدمات شرکت رفت و روب

تمامی حقوق این سایت متعلق به سایت اصفهان رفتوروب می باشد