انواع آسانسور | اصفهان رفت و روب

انواع آسانسور در اصفهان

آسانسور، بلابر و یا آسان بر اتاقکی متحرک است و برای حمل انسان و حتی وسیله های بزرگ استفاده میشود. آسانسور ها معمولا به کمک موتور های الکتریکی موجب حرکت عمودی کابین میشوند. آسانسور ها در انواع مختلفی طراحی میشوند که میتوانند از نظر فنی و حتی ظاهری باهم متفاوت باشند. در این قسمت برخی را معرفی میکنیم.

انواع آسانسور در اصفهان

آسانسور های شیشه ای یا پاناروما

این نوع آسانسور ها قسمتی از کابین به صورت شفاف بوده و بیشتر در نمای ساختمان ها نصب میشوند. این آسانسور ها از نظر طراحی نسبت به موقعیت در ساختمان متفاوت هستند. پانل های شیشه ای در شیشه های شفاف یا دودی موجود و فریم های اطراف آنها معمولا از جنس استنلس استیل است. جنس شیشه های کابین آسانسورها شیشه ای به نام لمینت است که بر اثر سایش دچار خط و خراش نمیشود و در برابر ضربه بسیار مقاوم است و درصورتی که در اثر ضربه شکسته شود در جای خود باقی میماند و نمیریزد و افراد داخل کابین آسیب نمیبینند. آسانسور پانوراما یا آسانسور شیشه ای در اصفهان دارای تنوع بسیار زیادی در زمینه طراحی است و اصلا محدودیت ندارد.

برخی از مواردی که این نوع آسانسور استفاده میشود

در نمای ساختمان هایی که ارتفاع نسبتا زیادی داشته باشند
ساختمان هایی که لوکس و جدید باشند و آسانسور آن در نما در نظر گرفته شده باشد.
در فروشگاه های چند طبقه
هتل ها و مکان هایی لوکس مثل تالار ها

آسانسور صنعتی اصفهان

یکی از انواع آسانسورها، آسانسور صنعتی در اصفهان است که در کارخانه ها، محیط های صنعتی و پروژه های عمرانی و ساخت و ساز، انبارها، صنایع کوچک و بزرگ، صنایع پتروشیمی و پالایشگاه، برای حمل و نقل لوازم و وسایل مختلف و برخی دستگاه ها استفاده می شود. آسانسورهای صنعتی سنگین ترین دستگاه ها را هم انتقال میدهد.

آسانسور صنعتی

انواع آسانسور های صنعتی

۱- آسانسور صنعتی که ریل ها ی آن T۹ با T۱۶ است که حرکت آن ایمن است و درون چاهک آسانسور نصب میشود.
۲- آسانسور صنعتی که دارای قطعات ۳ متری است که روی هم مونتاژ میشوند این نوع آسانسور صنعتی بر روی نمای ساختمان نصب میشود و سیستم حرکت آن کششی یا باراک و پنیون است.

آسانسور هیدرولیک اصفهان

آسانسور هیدرولیک از دیگر انواع آسانسور میباشد که به دلیل نداشتن مصرف کم انرژی، قیمت مناسب و امنیتی که دارد امروزه بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. آسانسور هیدرولیک بیشتر در ساختمان های کوتاه نصب میشود و کابل های فولادی ندارد. برای نصب آسانسور هیدرولیک در اصفهان از نصاب های خبره و آموزش دیده در رفت و روب کمک بگیرید.
میزان صدا و لرزش کابین آسانسور هیدرولیک کم است و نیاز به فضای زیادی برای نصب ندارد و حتی امکان نصب آسانسور در بین راه پله ها، بیرون ساختمان و ..... را دارد. مصرف برق بسیار پایینی دارد و با فشار روغن کار میکند و تعمیر آن نیز آسان است.

آسانسور هیدرولیک اصفهان

قطعات آسانسور هیدرولیک

اجزای آسانسور هیدرولیک شامل تابلو فرمان، مدار قدرت، ترموستات روغن، فریم کابین (یوک یا کاراسلینگ)، شیر اضطراری برقی، شیرها،جک و پیستون میباشد. نصب آسانسور هیدرولیک باید توسط کارشناسان انجام شود. پیشنهاد میدهیم از رفت و روب کمک بگیرید.

اجزای آسانسور هیدرولیک

اسانسور بالابر اصفهان

بالابر هیدرولیک ماشینی است که برای حمل بار و حتی نفر کاربرد دارد و انواع و مکانیزم های مختلفی دارد و این نوع بالابر نمونه ای آسانسور و بالابر در اصفهان است که هیدرولیک محرکی باعث جابجا شدن آن میشود و این بالابر با جرثقیل ها و لیفتراک ها فرق دارد.